- دروازه سنگی - https://darvazehsangi.com -

سی‌امین شماره ماهنامه ندای قلم منتشر شد

سی‌امین شماره ماهنامه اجتماعی- فرهنگی «ندای قلم» منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری دروازه سنگی [1] ؛ سی‌امین شماره از ماهنامه اجتماعی – فرهنگی «ندای قلم» مهرماه ۱۴۰۰ و با محوریت علوم انسانی به مدیرمسئولی حامد کاظم‌زاده خوئی، با مقالات و مطالب خواندنی بر پیشخوان کتابفروشی‌‌ها و دکه های مطبوعاتی نشست.

شماره سی ام ندای قلم در حوزه علوم انسانی و فرهنگ منتشر شده است. عاشورا قیامی که خاموش نمیشود، و او، واژهای که هیچکس غیرخدا نمیفهمدش، اقتصاد سیاسی فقر نابرابر، در کرونا شاد باشیم و شاکر خدا، خبر، معرفی کتاب، خوی ناغیللاری: رئیحان قیزی آذر، نگاهی به کتاب خاطرات شازده حمام، برگزاری نشستی با محوریت «کتاب خاطرات شازده حمام» در خوی، امپراتورانه خوانی: کتاب، مطالعه و فرهنگ در سفر به روسیه، برگزاری نشستی با محوریت «ادبیات شفاهی جنگ» در خوی، برگزاری هفتمین همایش بین المللی شمس و مولانا در خوی، گزارش تصویری از برگزاری هفتمین همایش بین المللی شمس و مولانا در خوی، یادداشتی از حسن بلخاری قهی: شمس، مولانا و «دیگری» مطالب منتشر شده در این شماره ندای قلم است.

“ندای قلم”، عنوان نشریه‌ای است که در حوزه علوم انسانی، زیربخش‌های فرهنگ، هنر، تاریخ و ادب و در حوزه‌های اجتماعی، کتاب و کتاب‌خوانی، توسعه فرهنگی، رویکردهای اصلی این نشریه تعیین شده‌اند. در این میان، تلاش می‌شود با مطالعه و بررسی نیازهای فرهنگی و اجتماعی جدیدِ جامعه و فعال‌سازی ظرفیت‌ها و توانایی‌های مراکز علمی و پژوهشگران، حوزه‌های تعاملی آن‌ها با جامعه پوشش داده شود.

در این نشریه، انتشار یافته‌های علمی در راستای مشارکت در فرآیندهای تصمیم‌گیری در حوزه‌های فرهنگ و اجتماع و آثار، حاوی نظریه‌ها، راهکارها و روش‌های جدید، از جایگاه ویژه‌ای برخوردار خواهد بود. همچنین فرهنگ‌سازی در زمینه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی به‌ویژه تلاش در راستای نهادینه‌کردن فرهنگ اندیشه‌ورزی و پرسش‌گری، ارتقای نرخ سرانه مطالعه و احترام به محیط زیست، از اولویت‌های این نشریه است.

شماره سی‌ام ماهنامه ندای قلم در ۳۲ صفحه و با قیمت ۱۸ هزار تومان به روی دکه های مطبوعاتی رفته و از طریق سایت مگیران [2] (https://www.magiran.com/magazine/2407)  و همچنین اپلیکیشن کتابراه [3] (www.ketabrah.ir) نیز قابل دسترس است.