- دروازه سنگی - https://darvazehsangi.com -

بیست و هشتمین شماره ماهنامه ندای قلم منتشر شد

بیست و هشتمین شماره ماهنامه اجتماعی- فرهنگی «ندای قلم» منتشر شد.
به گزارش پایگاه خبری دروازه سنگی [1] ؛ بیست و هشتمین شماره از ماهنامه اجتماعی – فرهنگی «ندای قلم» تیرماه ۱۴۰۰ و با محوریت علوم انسانی به مدیرمسئولی حامد کاظم‌زاده خوئی، با مقالات و مطالب خواندنی بر پیشخوان کتابفروشی‌‌ها و دکه های مطبوعاتی نشست.

شماره بیست و هشتم ندای قلم در حوزه علوم انسانی و فرهنگ منتشر شده است. عزیز نسین، شوالیه آزادی؛ یارپاق توکومی خوی‌لو شاعیر «عبدالعلی آیرملو»نون ایتگی‌سی؛ هنر عشق، پیوند تفاوت‌هاست؛ تحریم و بحران اقتصادی درچه شرایطی ممکن است در رشد اقتصادی موثر باشد؛ هویت جامعه با نقش پررنگ رسانه‌های محلی؛ کتاب تالیفی عمیق نداریم چون آدم‌های عمیق نداریم وقتی هنوز مکتب‌‌خانه‌ای عمل می‌کنیم؛ اصلی‌ترین دغدغه مابعدالطبیعی ابن‌سینا موجودپژوهی است؛ مایک؛ کتابی برای آموزش فلسفه‌های پیش از سقراط، اگزیستانس و متافیزیک؛ از «ندای قلم» تا «زریاب» با مهندس کاظم‌زاده‌خویی؛ قبل و بعد از تزریق واکسن کرونا کدام مواد غذایی را بیشتر بخوریم؟ ؛ نخستین جشنواره ملی داستان‌‌نویسی سماع قلم نفرات برتر خود را شناخت ؛ تصویر فوکو از گفت‌و‌گو مادی است؛ مطالب منتشر شده در این شماره ندای قلم است.

“ندای قلم”، عنوان نشریه‌ای است که در حوزه علوم انسانی، زیربخش‌های فرهنگ، هنر، تاریخ و ادب و در حوزه‌های اجتماعی، کتاب و کتاب‌خوانی، توسعه فرهنگی، رویکردهای اصلی این نشریه تعیین شده‌اند. در این میان، تلاش می‌شود با مطالعه و بررسی نیازهای فرهنگی و اجتماعی جدیدِ جامعه و فعال‌سازی ظرفیت‌ها و توانایی‌های مراکز علمی و پژوهشگران، حوزه‌های تعاملی آن‌ها با جامعه پوشش داده شود.

در این نشریه، انتشار یافته‌های علمی در راستای مشارکت در فرآیندهای تصمیم‌گیری در حوزه‌های فرهنگ و اجتماع و آثار، حاوی نظریه‌ها، راهکارها و روش‌های جدید، از جایگاه ویژه‌ای برخوردار خواهد بود. همچنین فرهنگ‌سازی در زمینه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی به‌ویژه تلاش در راستای نهادینه‌کردن فرهنگ اندیشه‌ورزی و پرسش‌گری، ارتقای نرخ سرانه مطالعه و احترام به محیط زیست، از اولویت‌های این نشریه است.

شماره بیست و هشتم ماهنامه ندای قلم در ۳۶ صفحه و با قیمت ۱۸ هزار تومان به روی دکه های مطبوعاتی رفته و از طریق سایت مگیران [2] ( https://www.magiran.com/magazine/2407)  و همچنین اپلیکیشن کتابراه [3]  (www.ketabrah.ir ) نیز قابل دسترس است.