- دروازه سنگی - https://darvazehsangi.com -

بیست و هفتمین شماره ماهنامه ندای قلم منتشر شد

بیست و هفتمین شماره ماهنامه اجتماعی- فرهنگی «ندای قلم» منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری دروازه سنگی [1] ؛ بیست و هفتمین شماره از ماهنامه اجتماعی – فرهنگی «ندای قلم» خردادماه ۱۴۰۰ و با محوریت نخستین جشنواره ملی داستان نویسی سماع قلم به مدیرمسئولی حامد کاظم‌زاده خوئی، با مقالات و مطالب خواندنی بر پیشخوان کتابفروشی‌‌ها و دکه های مطبوعاتی نشست.

شماره بیست و هفتم ندای قلم ویژه نخستین جشنواره ملی داستان نویسی سماع قلم  منتشر شده است. پیام دبیر اجرایی (هادی درستی)، بیانیه هیئت داوران، همیشه در صحنه (زهرا خدامرادی)، ناغیل (علی احمدنژاد)، روشنک  (مصطفی توفیقی)، عشق مایه حیات (عطا مقدم)،  سفرنامه (مجتبی صفدری)، چاه امید (احسان رسولیان)، منبع آب/ زمین تشنه (زهرا الیاسی)، اینجا دیگر جای ماندن نیست (نیروانا خلیلی)، پلیس آب  (سهیلا سپهری)، دکان ممد آقا (ربابه نیاورانی)، لیست تغییرات (احسان رسولیان)، سونونجو ایسگاه (عزیز سلیمانی بارزیلی)، داروی ضدکرونا (امیرحسین اسرافیلی)، چشم دل باید شست (معصومه ملکی)، خواندنی‌های عامه شهر ما سیدمعرفت (علی‌اکبر محمدزاده)، روابط عمومی؛ چالش‌ها و جایگاه آن در ایران (مجید خلخالی) گرامیداشت روز ارتباطات و روابط‌عمومی در خوی، به جای سرمقاله (حامد کاظم‌زاده خویی) مطالب منتشر شده در این شماره ندای قلم است.

“ندای قلم”، عنوان نشریه‌ای است که در حوزه علوم انسانی، زیربخش‌های فرهنگ، هنر، تاریخ و ادب و در حوزه‌های اجتماعی، کتاب و کتاب‌خوانی، توسعه فرهنگی، رویکردهای اصلی این نشریه تعیین شده‌اند. در این میان، تلاش می‌شود با مطالعه و بررسی نیازهای فرهنگی و اجتماعی جدیدِ جامعه و فعال‌سازی ظرفیت‌ها و توانایی‌های مراکز علمی و پژوهشگران، حوزه‌های تعاملی آن‌ها با جامعه پوشش داده شود.

در این نشریه، انتشار یافته‌های علمی در راستای مشارکت در فرآیندهای تصمیم‌گیری در حوزه‌های فرهنگ و اجتماع و آثار، حاوی نظریه‌ها، راهکارها و روش‌های جدید، از جایگاه ویژه‌ای برخوردار خواهد بود. همچنین فرهنگ‌سازی در زمینه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی به‌ویژه تلاش در راستای نهادینه‌کردن فرهنگ اندیشه‌ورزی و پرسش‌گری، ارتقای نرخ سرانه مطالعه و احترام به محیط زیست، از اولویت‌های این نشریه است.

شماره بیست و هفتم ماهنامه ندای قلم در ۳۶ صفحه و با قیمت ۱۸ هزار تومان به روی دکه های مطبوعاتی رفته و از طریق سایت مگیران [2] https://www.magiran.com/magazine/2407 و همچنین اپلیکیشن کتابراه [3] (www.ketabrah.ir) نیز قابل دسترس است.