- دروازه سنگی - https://darvazehsangi.com -

بیست و ششمین شماره ماهنامه ندای قلم منتشر شد

بیست و ششمین شماره ماهنامه اجتماعی- فرهنگی «ندای قلم» منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری دروازه سنگی [1] ؛ بیست و ششمین شماره از ماهنامه اجتماعی – فرهنگی «ندای قلم» اردیبهشت ماه  ۱۴۰۰ و با محوریت اندیشه و علوم انسانی به مدیرمسئولی حامد کاظم‌زاده خوئی، با مقالات و مطالب خواندنی بر پیشخوان کتابفروشی‌‌ها و دکه های مطبوعاتی نشست.

شماره بیست و ششم ندای قلم در حوزه علوم انسانی و فرهنگ منتشر شده است. «سندرم استکهلم» و فهم آن در روابط نابهنجار زوجین؛ نقش زنان در اقتصاد خانواده؛ تجربه فاصله ها؛ معرفی کتاب؛ کندوکاوی پیرامون بوف کور؛ نشست کتابخوان با موضوع «کندوکاوی پیرامون ادبیات معاصر ایران» در خوی؛ نشست کتابخوان با موضوع «نگاهی به آثار خالد حسینی» (ادبیات افغانستان)؛ محمدپروین گنابادی در کسوت درویشی در رتبه استادی؛ سفیر صلح ایران در کنفرانس ارزروم که بود؟؛ «اسرارنامه» هدیه عطار به مولوی بود؛ محتبی، واکسی خیابان شاه؛ راههای جهانی شدن ادبیات کودک کدام است؛ کتاب‌شناسی ماه مبارک رمضان، مطالب منتشر شده در این شماره ندای قلم است.

“ندای قلم”، عنوان نشریه‌ای است که در حوزه علوم انسانی، زیربخش‌های فرهنگ، هنر، تاریخ و ادب و در حوزه‌های اجتماعی، کتاب و کتاب‌خوانی، توسعه فرهنگی، رویکردهای اصلی این نشریه تعیین شده‌اند. در این میان، تلاش می‌شود با مطالعه و بررسی نیازهای فرهنگی و اجتماعی جدیدِ جامعه و فعال‌سازی ظرفیت‌ها و توانایی‌های مراکز علمی و پژوهشگران، حوزه‌های تعاملی آن‌ها با جامعه پوشش داده شود.

دراین نشریه، انتشار یافته‌های علمی در راستای مشارکت در فرآیندهای تصمیم‌گیری در حوزه‌های فرهنگ و اجتماع و آثار، حاوی نظریه‌ها، راهکارها و روش‌های جدید، از جایگاه ویژه‌ای برخوردار خواهد بود. همچنین فرهنگ‌سازی در زمینه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی به‌ویژه تلاش در راستای نهادینه‌کردن فرهنگ اندیشه‌ورزی و پرسش‌گری، ارتقای نرخ سرانه مطالعه و احترام به محیط زیست، از اولویت‌های این نشریه است.

شماره بیست و ششم ماهنامه ندای قلم در ۳۲ صفحه و با قیمت ۱۸ هزار تومان به به روی دکه های   مطبوعاتی  رفته و از طریق سایت مگیران [2]  ( www.magiran.com/2407) و اپلیکشن و سایت کتابراه [3]  (www.ketabrah.ir) نیز قابل دسترس است.