- دروازه سنگی - https://darvazehsangi.com -

برگزاری نشستی با محوریت “کندوکاوی پیرامون ادبیات معاصر ایران” در خوی

به همت اداره کتابخانه‌های عمومی خوی و ماهنامه سراسری ندای قلم نشستی با موضوع “کندوکاوی پیرامون  ادبیات معاصر ایران” برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری دروازه سنگی [1]، نشست کتاب‌خوان با موضوع “کندوکاوی پیرامون ادبیات معاصر ایران” و سخنرانی حسین پناهخواهی در کتابخانه عمومی ۱۵ خرداد خوی برگزار می شود.

این نشست چهارشنبه ۱۸ فروردین ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۷در کتابخانه عمومی ۱۵ خرداد  به صورت زنده از فضای مجازی و از طریق اینستاگرام [2] و اسکای روم [3] پخش خواهد شد.

نشست کتابخوان با همکاری ماهنامه ندای قلم و اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خوی به صورت گسترده و مطلوب هر ماه یکبار و با حضور اهالی کتاب، فعالان و علاقمندان این حوزه برگزار می شود.

کتاب‌خوان عنوان نشست‌هایی است که به منظور به اشتراک‌گذاری کتاب‌های خوانده شده و با هدف ترویج و تبلیغ مطالعه در قالب معرفی کتاب برگزار می‌گردد.

این جلسه در فضایی صمیمی تلاش دارد تجربیات مطالعاتی افراد کتابخوان را برای سایر علاقمندان کتاب و کتابخوانی به اشتراک گذارد.

آشنایی عموم مردم با نحوه و چرایی مطالعه به عنوان گام مهم در توسعه فرهنگ مطالعه، ایجاد احساس نیاز به مطالعه و فرهنگ سازی این امر، نیازسنجی ذائقه مطالعاتی عموم مردم، بهبود نگرش عموم مردم و کیفیت سبک زندگی ایشان در اثر مطالعات هدفمند و کاربردی سیاستهای اصلی طرح کتاب‌خوان است که اهداف ایجاد عادت به مطالعه در اقشار مختلف جامعه، اشتراک‌گذاری کتابهای خوانده شده، معرفی کتاب های مفید و کاربردی، ارتقاء و توانمند سازی کتابداران از طریق مطالعه، آشنایی با شیوه‌های استاندارد معرفی کتاب را دنبال می‌کند.

کلمه کتاب‌خوان در معنای نخست، اشاره به خواندن کتاب دارد و معنی دیگر آن، بهره‌مندی از خوان سفره گسترده کتاب و شرکت در این ضیافت آگاهی است.

 

اسکای روم:

https://www.skyroom.online/ch/orumiyehpl.ir/neshast-khoy

 

اینستاگرام:
http://www.instagram.com/khoy.15khordad.library