- دروازه سنگی - https://darvazehsangi.com -

ترکیه، ارمنستان را به ارتکاب “جرایم جنگی” متهم کرد

وزیر امور خارجه ترکیه امروز (شنبه) گفت: ارمنستان همچنان به “جرایم جنگی” خود در جمهوری آذربایجان شامل “کشتار غیرنظامیان و کودکان” ادامه می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری دروازه سنگی به نقل از خبرگزاری آناتولی، مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه در توئیتی نوشت: «سکوت در مقابل وحشی‌گری به معنای مشارکت در قتل است. آنهایی که برای بشریت کاری نمی‌کنند، مسئول چنین جرایمی هستند.»

وی بار دیگر تاکید گرد که ترکیه همواره در کنار جمهوری آذربایجان می‌ماند.

اوایل امروز، دست کم ۱۳ غیرنظامی از جمله دو کودک در جریان حمله ای به گنجه در جمهوری آذربایجان که به ارتش ارمنستان نسبت داده می شود، کشته و بیش از ۴۰ تن دیگر نیز زخمی شده‌اند. این دومین حمله مرگبار در کمتر از یک هفته علیه گنجه است. در جریان حمله امروز بیش از ۲۰ منزل مسکونی نیز تخریب شد.

از آغاز درگیری‌ها بین دو کشور در ۲۷ سپتامبر سال جاری میلادی، غیرنظامیان دو طرف آسیب دیده اند. روابط بین باکو و ایروان از ۱۹۹۱ و وقتی پر تنش شد که ارتش ارمنستان تحرکاتی در قره باغ صورت داد، در حالی که این منطقه از نظر بین المللی متعلق به جمهوری آذربایجان است.

گروه مینسک متشکل از کشورهای فرانسه، روسیه و آمریکا که در ۱۹۹۲ تشکیل شد به دنبال راه حلی صلح آمیز برای این درگیری است اما تاکنون این گفتگوها بی نتیجه بوده است. چندین قطعنامه سازمان ملل و سازمان های بین المللی نیز خواستار خروج نیروها از منطقه هستند.