- دروازه سنگی - https://darvazehsangi.com -

نوزدهمین شماره ماهنامه ندای قلم منتشر شد

نوزدهمین شماره ماهنامه اجتماعی- فرهنگی «ندای قلم» منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری دروازه سنگی [1]؛ هجدهمین شماره از ماهنامه اجتماعی – فرهنگی «ندای قلم» مردادماه ۹۹ و با محوریت اندیشه و علوم انسانی به مدیرمسئولی حامد کاظم‌زاده خوئی، با مقالات و مطالب خواندنی بر پیشخوان کتابفروشی‌‌ها و دکه های مطبوعاتی نشست.

شماره نوزدهم ندای قلم در حوزه ادبیات و شیخ اشراق منتشر شده است. یک عارف، یک ادیب، یک جنبش«انسانی پرسشگر»؛ تنها هنگامی‌که توام آواز می‌دهی؛ نگاهی تاریخی و تحلیلی به «تبارنامه معنوی اشراقیان»؛ گشت و گذار در آثار شیخ اشراق سهروردی با کتاب «داستان آواز پر جبرئیل»؛ شیخ اشراق، فیلسوف شاعر؛ احمد غزالی بعد از مولانا مورد تکریم شمس است؛ «طبع روان» یا «فن بیان» بایسته‌های شاعری درآیینه ادبی و اجتماعی؛ ادبیات و جامعه؛ رسانه و کاهش خشونت خانگی؛  با نگاهی گذرا به نگارخانه خوی دارالسرور با کرونا شاد نیست؛ مروری بر نقش و جایگاه مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها در فضای کسب و کار امروز؛ گفتمان‌سازی و تفاهم، راهکار فرهنگ‌سازی مالیاتی؛ حضرت بی بی حکیمه دختر امام موسی بن جعفر (ع) و علاقه بسیار امام رضا(ع) به خواهرش حکیمه مطالب منتشر شده در این شماره ندای قلم است.
“ندای قلم”، عنوان نشریه‌ای است که در حوزه علوم انسانی، زیربخش‌های فرهنگ، هنر، تاریخ و ادب و در حوزه‌های اجتماعی، کتاب و کتاب‌خوانی، توسعه فرهنگی، رویکردهای اصلی این نشریه تعیین شده‌اند. در این میان، تلاش می‌شود با مطالعه و بررسی نیازهای فرهنگی و اجتماعی جدیدِ جامعه و فعال‌سازی ظرفیت‌ها و توانایی‌های مراکز علمی و پژوهشگران، حوزه‌های تعاملی آن‌ها با جامعه پوشش داده شود.

در این نشریه، انتشار یافته‌های علمی در راستای مشارکت در فرآیندهای تصمیم‌گیری در حوزه‌های فرهنگ و اجتماع و آثار، حاوی نظریه‌ها، راهکارها و روش‌های جدید، از جایگاه ویژه‌ای برخوردار خواهد بود. همچنین فرهنگ‌سازی در زمینه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی به‌ویژه تلاش در راستای نهادینه‌کردن فرهنگ اندیشه‌ورزی و پرسش‌گری، ارتقای نرخ سرانه مطالعه و احترام به محیط زیست، از اولویت‌های این نشریه است.

شماره نوزدهم ماهنامه ندای قلم در ۲۸ صفحه و با قیمت ۱۵ هزار تومان به روی دکه های مطبوعاتی رفته و از طریق سایت مگیران  https://www.magiran.com/magazine/2407 نیز قابل دسترس است.