- دروازه سنگی - https://darvazehsangi.com -

هجدهمین شماره ماهنامه ندای قلم منتشر شد

هجدهمین شماره ماهنامه اجتماعی- فرهنگی «ندای قلم» منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری دروازه سنگی [1]؛ هجدهمین شماره از ماهنامه اجتماعی – فرهنگی «ندای قلم» تیرماه ۹۹ و با محوریت اندیشه و علوم انسانی به مدیرمسئولی حامد کاظم‌زاده خوئی، با مقالات و مطالب خواندنی بر پیشخوان کتابفروشی‌‌ها و دکه های مطبوعاتی نشست.

شماره هجدهم ندای قلم به دلیل تقارن با هفته “صرفه جویی در مصرف  آب” در هفته اول تیر به موضوع آب پرداخته که با همکاری و مشارکت شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی منتشر شده است.

“ندای قلم”، عنوان نشریه‌ای است که در حوزه علوم انسانی، زیربخش‌های فرهنگ، هنر، تاریخ و ادب و در حوزه‌های اجتماعی، کتاب و کتاب‌خوانی، توسعه فرهنگی، رویکردهای اصلی این نشریه تعیین شده‌اند. در این میان، تلاش می‌شود با مطالعه و بررسی نیازهای فرهنگی و اجتماعی جدیدِ جامعه و فعال‌سازی ظرفیت‌ها و توانایی‌های مراکز علمی و پژوهشگران، حوزه‌های تعاملی آن‌ها با جامعه پوشش داده شود.

در این نشریه، انتشار یافته‌های علمی در راستای مشارکت در فرآیندهای تصمیم‌گیری در حوزه‌های فرهنگ و اجتماع و آثار، حاوی نظریه‌ها، راهکارها و روش‌های جدید، از جایگاه ویژه‌ای برخوردار خواهد بود. همچنین فرهنگ‌سازی در زمینه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی به‌ویژه تلاش در راستای نهادینه‌کردن فرهنگ اندیشه‌ورزی و پرسش‌گری، ارتقای نرخ سرانه مطالعه و احترام به محیط زیست، از اولویت‌های این نشریه است.

شماره هجدهم ماهنامه ندای قلم در ۳۶ صفحه و با قیمت ۱۵ هزار تومان به روی دکه های مطبوعاتی رفته و از طریق سایت مگیران https://www.magiran.com/magazine/2407)  ) نیز قابل دسترس است.